Park i mini-zoo im. Jacka Kuronia

Kategorie: Ciekawie, Aktywnie / SPA, Z dziećmi

Park jest darem górników Kopalni „KWK” Kazimierz-Juliusz dla mieszkańców tego regionu. Pracownicy kopalni samodzielnie ustawiali tam ławki, budowali mostki oraz wytyczali ścieżki. Olbrzymią frajdę daje dzieciakom bieganie i dokarmianie zwierząt w mini-zoo, w którym na dużych, zamkniętych przestrzeniach żyją sobie kozy, sarny, osły, lamy, emu, a także wiele gatunków kogutów i kur. Huśtawki oraz zjeżdżalnie stanowią co rusz miejsce zabaw maluchów. Największą atrakcję dla nich stanowi piękny i dumny paw, majestatycznie „pozujący” do zdjęć.  Chcąc bardziej aktywnie spędzić czas, można wybrać się na spacer wzdłuż ścieżek, otoczonych malowniczym krajobrazem, bądź pojeździć na rowerze. Latem, można  tu pośród bujnej zieleni, odpocząć  z książką na ławce  bądź posiedzieć w kawiarni.

Orientacyjna odległość oraz czas dojazdu samochodem do atrakcji z:

Katowice (15km; ok. 0:15h)

Miejscowość: 41-200 Sosnowiec, Kazimierz Górniczy, ul. B. Jasieńskiego 88
Strona: www.parki.org.pl/parki-miejskie/park-lesna-sosnowiec-kazimierz-gorniczy

Galeria
Powiązane atrakcje

Zdjęcia mogą być objęte prawami autorskimi, a pochodzą z następujących źródeł:

www.wikimapia.pl

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne

Najstarsze i największe polskie planetarium, pozwalające nawet w pochmurne i deszczowe dni zobaczyć piękne, słoneczne niebo, lub też  usłane lśniącymi gwiazdami… a wszystko dzięki 23-metrowej kopule, stanowiącej ekran sztucznego nieba oraz specjalnej aparaturze, wyświetlającej te efektowne obrazy, nawet w 750-krotnym powiększeniu!

szczegóły »
Wokół zbiornika Pogoria IV

Zbiornik Pogoria IV daje nam, w bezpośredniej bliskości aglomeracji śląskiej, możliwość odbycia bardzo ciekawej widokowo i urozmaiconej terenowo wycieczki rowerowej wokół tego zbiornika. Trasa w połowie prowadzi przygotowaną, asfaltową ścieżką rowerową, natomiast druga połowa wiedzie lasami i łąkami w bezpośrednim kontakcie z przyrodą.

szczegóły »
Aquapark Świat Wodny „Nemo”

Aquapark Świat Wodny „Nemo” to kompleks rekreacyjno-sportowy, oferujący swoim gościom pełną gamę atrakcji: baseny kryte oraz odkryte na zewnątrz, sauny, jacuzzi, grota solna,  bar, a nawet dyskotekę! Szczególnie fascynujące, szczególnie dla dzieciaków, są trzy zjeżdżalnie, z których każda dostarcza coraz większych emocji!

szczegóły »
Wesołe Miasteczko w Chorzowie

Chorzowski lunapark gwarantuje fantastyczną, niezapomnianą zabawę zarówno dzieciom, jak i dorosłym! Największy w Polsce rollercoaster, szalona Gwiazda Duża, zakręcony Apollo 2000, Rock & Roll, Kino 4D czy niepowtarzalny ześlizg do wody to bez wątpienia atrakcje, których nie można sobie odpuścić!

 

0 (468×77)

szczegóły »
Zagroda żubrów na terenie Zabytkowego Parku Pszczyńskiego

„Dzika Promenada”- mnóstwo zieleni w lecie, śniegu w zimie i … olbrzymie żubry, a także muflony, jelenie, sarny, daniele! Poza tym niesamowitą frajdą dla dzieci jest  oglądanie trójwymiarowego filmu o żubrach, dla dorosłych natomiast obejrzenie ekspozycji, dzięki którym poznają faunę i florę tego regionu.

szczegóły »
Śląski Ogród Zoologiczny

W chorzowskim ZOO, na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji: Kotlina Dinozaurów, Mini-Zoo dla najmłodszych i przede wszystkim… ponad 3 tysiące zwierząt! A wśród nich olbrzymie drapieżniki, budzące największe zainteresowanie: lwy, tygrysy, niedźwiedzie, pantery, lamparty i pumy.

szczegóły »
Pogoria I, II, III, IV

Kompleks czterech jezior "Pojezierza Dąbrowskiego", znajdujących się w niedalekiej odległości od siebie oferuje kilka możliwości spędzenia wolnego czasu, czy też realizacji swoich pasji, takich jak wędkowanie, żeglarstwo, windsurfing, nurkowanie czy jazda na rowerze.

szczegóły »
Zalew Sosina

Zalew Sosina usytuowany z dala od miasta jest doskonałym miejscem dla osób uprawiających sporty wodne, motorowodne, wędkarzy i osób spragnionych chwili wytchnienia na łonie natury! Można tu pospacerować nad brzegiem jeziora, czy też pojeździć na rowerze po okolicznych lasach.

szczegóły »
Bawialnie dla dzieci - Sosnowiec

Bawialnie to wymarzone miejsce dla wszystkich dzieciaków, gdzie wśród kolorowych piłeczek, labiryntów i zjeżdżalni czują się wspaniale. Opiekunki czuwają, aby zabawa była ciekawa, rozwijająca, ale i bezpieczna.

szczegóły »
Egzotarium Sosnowiec

Sosnowieckie Egzotarium skupia ponad 80 gatunków roślin z różnych części świata. Obserwujemy tutaj formacje roślinne reprezentujące tereny pustynne, półpustynne, tropiki amerykańskie i azjatyckie, klimat śródziemnomorski i wyspy oceaniczne. Zwierzęta obecne tutaj to w głównej mierze ryby i gady, w tym: krokodyl nilowy, boa tęczowy, pyton tygrysi i siatkowy oraz 6 gatunków żółwi. 

szczegóły »
Fantasy Park Sosnowiec

Fantasy Park w sosnowieckim centrum handlowym Plaza to doskonały pomysła na aktywne i ciekawe spędzenie czasu w gronie przyjaciół, bądź rodziny. Znajdziemy to kręgielnie, stoły bilardowe, gry video, a w weekendy organizowane są dyskoteki.

szczegóły »
Okolice Świerklańca ROWEREM

W czasie wycieczki zobaczymy trzy zbiorniki wodne, każdy o innym charakterze. Kolejno miniemy: kąpielisko, staw w parku krajobrazowym i zbiornik retencyjny, będący rezerwuarem wody dla pobliskich miast. Wszystkie trzy malowniczo urozmaicają trasę. Między nimi jechać będziemy przez lasy i dzikie sady. A wszystko w pofałdowanym krajobrazie Garbu Tarnogórskiego. To łatwa trasa, dobra na początek sezonu lub rodzinną wycieczkę. Jest niedługa i przebiega obok wielu miejsc, w których można urządzić dłuższy postój. Pokonamy tylko dwa kilkusetmetrowe podjazdy. Trasa ma 24 km. dugości.

szczegóły »
Muzeum Najmniejszych Książek Świata

W Katowicach mieści się wyjątkowe muzeum, w którym znajdują się… najmniejsze książki świata, w tym najmniejsza, wpisana do Księgi Rekordów Guinessa. Ekspozycja mieści się w prywatnym domu autora – Zygmunta Szkocnego.

szczegóły »
Balaton

Balaton to rekreacyjno-wypoczynkowy ośrodek na terenie Sosnowca, usytowany nad stawem o powierzchni 10 ha. Niepowtarzalna atmosfera tego miejsca ściąga, szczególnie w sezonie letnim, wielu spragnionych relaksu i bliskiego kontaktu z naturą.

szczegóły »
Laserhouse - Katowice

Laserhouse w Katowicach to dwupoziomowa laserowa arena o powierzchni 600 metrów kwadratowych, zlokalizowaną w centrum Katowic przy ulicy Kamiennej 9. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi oraz wyszukanym i stylowym dekoracjom czas tam spędzony będzie niezapomniany !

szczegóły »
Zapisz jako pdf
Poleć znajomemu
Drukuj
Subskrybuj rss